ПОСМІХНИСЬ

Резерфорд говорив, що всі науки можна поділити на дві категорії – на фізику та колекціонування марок.

Відомий фізик П Еренфест навчив свого цейлонського попугая вимовляти наступне: «Aber, meine Herren, das ist keine Physik». Саме цього попугая він пропонував на посаду голови в дискусіях про нову квантову механіку в Геттінгені.
Віршик  (Поуп, Сквайр в перекладі Маршака).

Был этот мир кромешной тьмой окутан;
Да будет свет! — и вот явился Ньютон.
Но сатана недолго ждал реванша —
Пришел Эйнштейн — и стало все, как раньше
Я немов страус  ховаю голову в пісок теорії відносності, щоб не дивитись в очі гидким квантам (Альберт Айнштайн).
Альберт Айнштайн полюбляв кінофільми за участю Чарлі Чапліна. Він відносився з величезною симпатією до героя, створеного актором. Одного разу він написав у листі Чапліну: « Ваш фільм «Золота лихоманка»  зрозумілий всьому світові, і Ви безперечно станете відомою людиною.     Айнштайн ». На це Чаплін відповів: « Я Вами захоплююсь ще більше. Вашу теорію відносності ніхто в світі не розуміє, а Ви все ж таки стали великою людиною.       Ваш  Чаплін».                                                                                             

Айнштайн був в гостях у своїх знайoмих. Почався дощ.  Коли Айнштайн  зібрався йти, йому запропонували взяти капелюха.   - Навіщо? – сказав Айнштайн.- Я знав, що буде дощ, і саме тому не одів капелюха. Адже він сохне довше, ніж моє волосся. ЦЕ Ж ОЧЕВИДНО.                                                                                          
Одного разу вночі в Б.Паскаля сильно розболівся зуб. Він, спробував всі можливі засоби, проте зуб продовжував боліти. Тоді Паскаль зайнявся дослідженням циклоїди, виявивши ряд нових властивостей, і на закінчення констатував, що зубний біль пройшов.
Три стадії визнання наукової істини: перша - "це ж абсурд", друга - "в цьому щось є", третя - "це загальновідомо".                                     (Ернест Резерфорд)
На столі у Нернста стояла пробірка з органічною сполукою дифенилметан, температура плавлення якої 26˚С. Якщо об 11-й годині дня сполука танула, то Нернст з видихом говорив:
            - Проти природи не попреш!
І відміняв лекцію, а студенти йшли займатися греблею та плаванням.
                                                                                                 Лист в редакцію.
Дорога редакціє!
Формулювання закону Ома необхідно деталізувати наступним чином: «Якщо використати акуратно відібрані та бездоганно підготовлені  вихідні матеріали, то при наявності неабияких навиків з них можна сконструювати електричне коло, для якого виміряні відношення струму до напруги дають значення, котре після введення відповідних поправок виявляється рівним постійній величині».

Копенгаген                                                                  А.М.Б. Розен
Ньютон дуже не любив відволікатись, особливо по побутових дрібницях. Щоб випускати і впускати свою кішку, не підходячи до дверей, він прорізав у них спеціальний отвір. Коли в кішки зявились кошенята, то він зробив в дверях для кожної кішечки  по додатковому меншому отвору.
Американський фізик Роберт Міллікен був відомий своєю балакучістю. Кепкуючи над ним, його співробітники запропонували ввести нову одиницю – «кен» для вимірювання рівня балакучості. Тисячна частина цієї величини, тобто мілікен, повинна суттєво перевищувати балакучість середньо-статистичної людини.
Одного разу, ввечері, Резерфорд зайшов в лабораторію. Хоча час був пізній, в лаборатарії, схилившись над приладами, працював один із його численних учнів.
-         Що ви робите так пізно?-запитав Резерфорд.
-         Працюю,- почув він у відповідь.
-         А що ви робите вдень?
-         Працюю, звичайно,- відповів учень.
-         І вранці також ?
-         Так, професор, і вранці працюю,- підтвердив учень, розраховуючи на похвалу з вуст знаменитого вченого.
Резерфорд, насупившись, роздратовано запитав:
-         Послухайте, а коли ж ви думаєте?       

 далі буде...