четвер, 1 березня 2012 р.

Спостерігаємо МАРС

У суботу Марс можна буде побачити неозброєним оком.Світлини з вільного доступу.
 Марс підійшов в середу, 27 січня, до Землі на найкоротшу відстань за два з лишком роки - 99 мільйонів кілометрів. Це приблизно дві третини відстані від Землі до Сонця, - і його буде видно на небі яскравіше інших планет (у п'ятницю, 29 січня, відбулося протистояння Землі та Марса).
Про це повідомляє сайт Астронет.

 Марс на небі на цьому тижні можна побачити в сузір'ї Раку - між сузір'ями Близнюків і Лева. Протистояння розпочнеться о 21:00 п'ятниці (за Києвом). Сонце, Земля і Марс будуть перебувати на одній лінії.


"Найбільше" протистояння Марса сталося 27 серпня 2003 року, коли відстань між планетами досягала 55,7 мільйона кілометрів - мінімуму за всю історію астрономічних спостережень. Наступне велике протистояння очікується в 2018 році.  

Марс і Земля, рухаючись по своїх орбітах, періодично зближуються один з одним. Якщо б ці орбіти були ідеально круглими і лежали в одній площині, зближення завжди були однаковими. Але земна орбіта дещо відрізняється від кола, а орбіта Марса помітно витягнута. Час між протистояннями - трохи більше двох років, і за цей період Земля робить два з гаком обороту, а Марс - трохи більше одного. Тому кожен раз планети зустрічаються в різних точках своїх орбіт, наближаючись один до одного на різну відстань.
Приблизно кожні 15-17 років Земля і Марс проходять повз один одного на відстані менше 60 мільйонів кілометрів, і ці зустрічі називаються "великими протистояннями". Такі протистояння відбуваються влітку, і чим ближче їх дата до 28 серпня - день, коли Земля проходить найближче до перигелії орбіти Марса, тим цінніше це астрономічна подія для вчених. (Ознайомтесь з протистояннями на флеш-моделі Сонячної системи тут).
Під час самого знаменитого великого протистояння у вересні 1877 американський астроном Асаф Холл відкрив супутники Марса - Фобос і Деймос, а італієць Джованні Скіапареллі - знамениті марсіанські канали, лінії, що з'єднують темні плями на поверхні планети.

При спостереженні за Марсом потрібно враховувати кілька деталей.


По-перше, в цьому протистоянні, після заходу сонця Червона планета є четвертим за яскравістю зіркоподібним об'єктом в східній частині неба. 

По-друге, Марс з'явиться мідного або біло-помаранчевого кольору, а не темно-червоного. "Найкраще його буде видно, коли планета перебуватиме в найвищій точці неба близько півночі. Тому що тоді ми побачимо його через найменшу кількість спотворень атмосфери", - розповіли астрономи.Приємного спостереження.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...