неділя, 2 грудня 2012 р.

Олімпіада з астрономії 2012-2013.

 Всеукраїнська учнівська олімпіада з астрономії. 2012-2013 н.р. 10-11 класи,II етап. 
м. Львів 2012

Завдання міського туру учнівської олімпіади з астрономії

1. Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Плутон.  Який із об’єктів у переліку зайвий? За якою ознакою? Чому і як змінилася класифікація об`єктів Сонячної системи у 2006р.?
2. З якої планети Сонячної системи можна побачити неозброєним оком супутники двох сусідніх планет? Відповідь обґрунтуйте.
 3. Припустимо, що Всесвітнє тяжіння перетворилося на Всесвітнє відштовхування: формула визначення сили залишилася такою ж, але дві точкові маси з цією силою одна від одної відштовхуються. Який із законів Кеплера залишиться дійсним у цьому випадку?
 4. Вимірювання показали, що власний рух зорі дорівнює 1"/рік, причому відстань до зорі не змінюється.  Яка швидкість руху цієї зорі у просторі, якщо відстань до неї дорівнює 10 пк?
 5. Зоря Вега має зоряну величину 0т. Що Вам відомо про цю зорю? Яку б зоряну величину мала ця зоря, якби вона знаходилася на відстані в 1000 разів більшій, ніж зараз? Чи можливо б було побачити її неозброєним оком?
 6. Практична робота
(для виконання роботи необхідна рухома карта зоряного неба)
1. Запишіть сьогоднішню дату (число, місяць).
2. Яке сузір`я знаходиться сьогодні о 11год. 30 хв. у зеніті?
3. Визначте координати цього сузір`я.
4. Чи перебуває Сонце у цьому сузір`ї? Якщо так, то оцініть скільки часу це триває?
5. Коли це сузір`я можна спостерігати на нашій широті?
6. Які цікаві астрономічні об`єкти знаходяться у цьому та сусідніх сузір`ях?

Спробуй свої сили,розв'язавши задачі, та похвались на наступному уроці фізики.    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...