понеділок, 6 лютого 2012 р.

Антарктида

Дослідники пробурили крижаний панцир товщиною 4 км.


Вченим після 30 років буріння льоду вдалося досягти найбільшого підлідного озера Восток у Антарктиді.

Дослідникам довелося пробурити крижаний панцир товщиною майже 4 км.

Перша спроба буріння крижаного щита з метою досягти унікального озера була зроблена радянськими, французькими та американськими вченими ще в 1989 р.

Вчені вважають, що в озері Восток можуть мешкати унікальні організми, ізольовані від земної біосфери. Можливість наявності життя в озері вони пояснюють високою температурою води (не менше 10 градусів на глибині) і вкрай високим вмістом кисню (у 50 разів вище, ніж у звичайній прісній воді).Тиск, створюваний товщею льоду, досягає 300 атмосфер, однак мікроорганізми могли пристосуватися до умов.

Озеро Восток, що отримало свою назву по імені наукової станції, є найбільшим підлідним озером в Антарктиді. Орієнтовна площа озера - 15,5 тис. кв. км, що в 15 разів більше площі Москви і вдвічі менше площі озера Байкал. Воно розташовується під крижаним щитом товщиною 4 км, а глибина Востоку становить понад 1 тис. 200 м.

Озеро Восток було відкрито в 1996 р. спільними зусиллями російських і британських полярників. Всього в Антарктиді виявлено понад 140 підлідних озер.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...